Ajuntament de Cambrils
Ajuntament de Cambrils
El port de Cambrils
El far vermell
Torre del Port de Cambrils
Esteu aquí: Inici / Cambrils / Ajuntament / Ple municipal

Mandat 2015 - 2019

El Ple de l'Ajuntament de Cambrils celebra les seves sessions ordinàries l'últim dimarts de cada mes a les 19h. L'integren 21 membres de set formacions polítiques diferents.

El Ple està integrat per l’alcaldessa, que el presideix, i els regidors i les regidores de l’Ajuntament, i tindrà les competències assenyalades en l’article 22 de la Llei reguladora de les bases del règim local i en la Llei 8/1987, municipal i de règim local de Catalunya, llevat de les que pugui delegar o desconcentrar en la Junta de Govern Local o en l’alcalde/essa.

El govern està format per 4 regidors d'Esquerra Republicana de Catalunya-Avancem AM (ERC-Avancem), 4 de  Convergència i Unió (CiU) i 3 del Partit Socialista de Catalunya (PSC).

L'oposició està formada per  4 regidors del Nou Moviment Ciutadà (NMC), 3 regidors de Ciutadans (C's), 2 del Partit Popular (PP) i 1 de l'Assemblea de Cambrils (AdC).

 

EQUIP DE GOVERN


Esquerra Republicana de Catalunya-Avancem AM

Camí Mendoza

Jaume Gila Pliego

Camí Mendoza Mercè

Alcaldessa

alc@cambrils.org

Eduard Pellicer Sabaté

Regidor Joventut, Transparència i Noves Tecnologies

Portaveu ERC

3r Tinent d'Alcalde

epellicer@cambrils.org

Jaume Gila Pliego

Regidor d'Hisenda i Personal

6è Tinent d'Alcalde

jgila@cambrils.org

Alejandro García Muñoz

Regidor Ensenyament i Polítiques Actives d'Ocupació

 

agarciam@cambrils.org

Convergència i Unió

Mercè Dalmau Mallafré

Regidora de Turisme

Portaveu CIU

1a Tinent d'Alcalde

mdalmau@cambrils.org

Josep Lluís Abella Hortoneda

Regidor Cultura i Festes

4rt Tinent d'Alcalde

jlabella@cambrils.org

Antonio Laguna Martínez

Regidor Serveis, Medi Ambient i Obra Pública

alaguna@cambrils.org

 

 

Joan Maria Artigau Príncep

Regidor Urbanisme

7è Tinent d'Alcalde

jmartigau@cambrils.org

Partit dels Socialistes de Catalunya


Ana López Vázquez

Regidora Promoció econòmica, Participació Ciutadana, Cooperació i Solidaritat

2a Tinent d'Alcalde

Portaveu PSC

alopez@cambrils.org

Yolanda Quilez Castán

Regidora Protecció Ciutadana i Mobilitat

5a Tinent d'Alcalde

 

yquilez@cambrils.org

Josep M. Vallès Recasens

Regidor Esports, Benestar Social, Salut i Drets Cívics

 

jmvalles@cambrils.org

 


REGIDORS OPOSICIÓ


Nou Moviment Ciutadà

Inma Sierra Davo

Oliver Klein Bosquet

Portaveu NMC

oklein@cambrils.org

M. Cinta Ballesté Aran

cballeste@cambrils.org

Santiago Gámez Moreno

sgamez@cambrils.org

Imma Sierra Davo

isierra@cambrils.org

Ciudadanos

Imanol Rico Mañas

Portaveu C's

irico@cambrils.org

Patricia De Miguel Ladreda

pmiguel@cambrils.org

Logo PP

Partit Popular

David P. Chatelain Lucena

Portaveu PP

dchatelain@cambrils.org

Carme Cros Brull

ccros@cambrils.org

 


Assamblea de Cambrils

Ivan Sanz Benito

Portaveu AdC

isanz@cambrils.org

Regidora no adscrita

Encarni Bello Fernández

ebello@cambrils.org
Comparteix
Ajuntament de Cambrils
Plaça de l'Ajuntament 4, 43850 Cambrils (Tarragona)
Tel. 977 794 579

Conforme amb:
HTML 5 | CSS 3.0
W3C WAI-AA

Projecte desenvolupat per SEMIC Internet